معایب سیستم روغنکاری دیزل ژنراتور و چگونگی رفع آن

با بررسی و عیبیابی موتور دیزلی خودرو متوجه خواهید شد که علت درست کار نکردن موتور چیست. در این مقاله با راهنمای کامل عیبیابی موتور دیزلی خودرو قصد داریم شما را با مشکلات رایجی که موتورهای دیزلی با آن روبهرو میشوند، آشنا کنیم. در عیبیابی موتور دیزلی خودرو یکی از مشکلات رایج گرمای بیش از حد موتور است. خودروهای دیزلی و خودروهای بنزینی که در بازار خودرو پیشتاز هستند، بسته به ویژگیها، مزایا و معایبشان مشتریهای خاص خود را دارند. رشته مکانیک خودرو این دانشگاه را از نظر سطح علمی اساتید و کارگاههای آن میتوان بهترین رشته علمی کاربردی بهویژه در زمینه موتورهای دیزلی دانست. بر خلاف موتورهای بنزینی که احتراق آنها با استفاده از جرقه شمع انجام میشود، موتورهای دیزلی از شمعهای درخشان استفاده میکنند. در این دیزل ژنراتور عمل انفجار صورت نمی گیرد، بلکه مخلوط سوخت و هوا در اثر تراکم بسیار بالا بدون جرقه زدن در موتور دیزل متراکم می شوند و دور اصلی این موتور دیزل بر خلاف موتور های بنزین سوز ۱۰۰ دور/دقیقه محسوب می گردند. بعد از تغییرات اعمال شده بر روی قیمت گازوئیل و تغییر آن نمی توان رویه دقیقی برای تغییرات و مقایسه کلی قیمتها داشت. 7- گشتاور موتور تولید شده در موتورهای دیزل، مقدار ثابت تری بوده و تغییرات کمتری دارد.

در موتورهای معمولی چهار زمانه، سوپاپ های ورودی و خروجی و نازل تزریق سوخت در سرسیلندر قرار دارند. NATERIA X 405 به ویژه برای موتورهایی که در شرایط بسیار سخت کار می کنند، مناسب است، جایی که روغن های معدنی معمولی مناسب نیستند. اکثر مردم لجن تشکیل شده در روغن را میبینند و گمان میکنند که روغن کثیف شده و عمر آن رو به اتمام است. با پیشرفتها و اختراعات جدید ، موتورهای دیزل چند سیلندر با سرعت بالاتر و توان بیشتر ساخته شد و موتور دیزل به عنوان نیروی محرکه در اکثر ماشین ها و خودروها مورد استفاده قرار گرفت .

امروزه، اغلب بیمارستانهای پیشرفته، هتلهای پنج ستاره، مراکز برون منبعی فرآیند تجارت، کارخانههای تولیدی، ساختمانهای تجاری، سازمانهای ارتباط از راه دور، مراکز دادهها، امکانات اضطراری، صنایع بزرگ، و شرکتهای معدنکاری به نیروی بیوقفه نیاز دارند و دارای ژنراتورهای پشتیبان موتور دیزل هستند. دیزل ژنراتور در اغلب بخشهای صنعتی، به خاطر ارائه توان بر واحد سوخت بیشتر و نوسان کمتر و ایمنی بیشتر، مورد استفاده قرار میگیرد. مجموعه صنعتی کاشانی همواره بر این اصل تاکید داشته که شناخت و اگاهی بیشترکاربران یک دستگاه از اجزا و سیستم های دستگاه منجر به استفاده صحیح و بهینه از دستگاه خواهد شد لذا بصورت اجمالی در اینجا به شرح ساختمان، سیستم ها و قطعات موتور دیزل می پردازیم. در این صورت روغن اکسید شده منجر به تسریع تخریب و افزایش ویسکوزیته روغن میشود و همچنین ایجاد لجن و رسوبات را نیز در پی دارد.

در این حالت اگر سوخت تزریق شده در یک سیلندر، زودتر از بقیه سیلندرها تزریق شود، احتراق همراه با ضربه خواهد بود. ولی با توجه به این که در موتورهای بنزینی، پاشش سوخت قبل از عمل تراکم انجام می شود، صرفاً از یک پمپ استفاده می شود و فشار سوخت فقط تا حدود 2 الی 3 اتمسفر بالا می رود. در این مرحله حرارت گازهای مشتعل شده به 2000 درجه سانتیگراد میرسد و فشار داخل سیلندر تا حدود 80 اتمسفر افزایش مییابد. آب موجود در سیستم سوخت امکان رشد باکتریهای پایین مخزن را نیز افزایش میدهد. 2. در مورتوهای دیزل، سیستم جرقه زنی وجود ندارد و فرآیند احتراق بصورت خود به خود ودر اثر پدیده خودسوزی رخ می دهد، ولی در مورتوهای بنزینی دارای سیستم انژکتور، شروع فرآیند احتراق با استفاده از عمل جرقه زنی توسط شمع می باشد. موتور دیزل، به انواع گسترده ای از موتور ها گفته می شود که بدون نیاز به یک جرقه الکتریکی می توانند ماده سوختنی را شعله ور سازند.

LB7 طرفداران وفاداری را در میان مصرف کنندگان به دست آورد که از عملکرد افزایش یافته موتور نسبت به دیترویت 6.5 لیتری تا حدودی قدردانی می کردند. ما در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی ساختار و اجزای دیزل ژنراتور و موارد استفاده از آن، با نحوه عملکرد این دستگاه نیز آشنا شویم. 1. از موتور دیزلی در چه مواردی استفاده میشود؟ در زیر رایجترین علل خرابی موتور دیزلی را بررسی میکنیم. وقتی آلایندهها وارد پمپ سوخت یا انژکتور شوند، شرایط برای خرابی موتور آماده است. پمپ انژکتور: وظیفه تنظیم میزان سوخت وارد شده و فشار مورد نیاز جهت اسپری و تزریق سوخت را عهده دار می باشد. قبل از سال 2006، بیشتر سوخت های دیزلی، حاوی مقادیر زیادی گوگرد بودند. همچنین موتور دیزل موتوری است دارای قدرت بسیار زیادی است. اکثر کامیونهای باربری و حمل و نقل و همچنین قطارها، اتوبوسها، قایقها و وسایل نقلیه مزرعه، ساختمانی و نظامی و برخی خودروها و کامیونهای سبک دارای موتورهای دیزلی هستند. در ابتدای ورود، این موتورها به دلیل ناکارآمدی و وجود سایر متدهای حمل و نقل همانند موتور بخار با اقبال خوبی مواجه نشدند. روغن موتورهای بنزینی، دیزلی و روغن موتور پارس هر کدام برای نوع خاصی خودروها مناسب است و استفاده آن ها به جای یکدیگر سیستم داخلی خودرو را با مشکل مواجه میسازد.

همچنین باعث عدم دستیابی به کیفیت مورد نظر در بتن می شود. عدم تنظیم نسبت سوخت به هوا اجازه نمیدهد احتراق به شکل کامل صورت گیرد. اگر همچنان مطمئن نیستید که بهترین گزینه برای شما این نوع سوخت میباشد یا خیر، با دشت نور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان با متخصصان و کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید. پس حتما در هنگام استفاده از وسایل و ماشین آلاتی که هر دو نوع موتور بنزینی و دیزلی آن ها موجود است، به حجم کار و سرعت مورد نیاز باید توجه داشته باشید. عیبیابی موتور دیزلی خودرو: علت دیر روشن شدن موتور دیزل چیست؟ انژکتور ها: باعث پودر شدن سوخت و گازبندی اتاقک احتراق می شوند.

مقیمی تجمیع تولید قطعات مورد نیاز سمند سایت ایران خودرو تبریز را از اهداف ایران خودرو دانست و گفت: در این مسیر چرخشگر تولید گیربکس سمند را برعهده خواهد داشت. با تمامی این تفاسیر، ماشینهایی که با موتور دیزلی کار میکنند علاوه بر تمامی مزایایی که دارند، معایبی همچون انتشار آلایندهها و افزایش آلودگی هوا را دارند که این روزها بسیار مورد توجه ریز گردهای مختلف قرار گرفته است. ورود هوا به روغن علاوه بر ایجاد مشکل در روانکاری، ممکن است باعث ایجاد زنگزدگی و اصطکاک در اجزایی از موتور که قابلیت حرکت دارند نیز بشود؛ زیرا حبابهای هوا غلظت روغن را افزایش میدهند. 2)وجود مواد حل نشده در روغن دلیل بر وجود مواد کربنی حاصل از احتراق ناکامل و یا سوخت غیر استاندارد است . 9- در موتورهای دیزل مواد آلاینده NOx و HC کمتری تولید می شود. به همین دلیل در موتورهای دیزل، از سوختی استفاده می شود که میل به اشتعال (عدد ستان) بالایی داشته باشد و برعکس در موتورهای بنزینی از سوختی استفاده می شود که دارای مقاومت در برابر خودسوزی (عدد اکتان) زیادی است. امروزه برای افزایش طول عمر ماشین ها، صاحبان خودروها هزینه های زیادی می کنند به همین دلیل بازار عظیمی برای روغن موتور در صنعت خودرو به وجود آمده است.

موتور دیزل ها را می توان بر مبنا های متفاوتی سایت centraldiesel تقسیم بندی کرد. بنابراین ساختارهای بسیار مشابهی میان این موتور ها وجود دارد و تنها تفاوت ساختمانی آنها قطعات زیر است که در موتور دیزل وجود دارد و در سایر موتور های احتراق داخلی وجود ندارد. وجود هوا در لولهها و انسداد فیلتر سوخت نیز مواردی هستند که میتوانند به عنوان علت دیر روشن شدن موتور دیزل در نظر گرفته شوند. از این رو، وی از آن زمان به ساخت دستگاهی اندیشید که بیشترین بازدهی و کمترین میزان تلف شدن انرژی را داشته باشد. در ساخت این موتورها الزامات استانداردهای آلایندگی EuroII و EuroIII رعایت شدهاست. نظرات گوناگونی در رابطه با مرگ دیزل ارائه شدهاست. 4. در سیستم دیزل گاهی اوقات از پمپ های ردیفی و گاهی دیگر از پمپ های آسیابی (دوار) استفاده می شود، ولی در سیستم انژکتوری بنزینی، معمولاً از پمپ های دوار استفاده می شود. زمانی که چرخ دنده ها می چرخند، خلا در محفظه پمپ ایجاد می شود که در نتیجه روغن داخل کارتل به قسمت خروجی پمپ هدایت می گردد. منظور از روغن 15w-40 چیست؟ اگر به روغن توربو دیزل 15W-40 نیاز دارید، این محصول به افزایش عمر موتور شما کمک میکند و از فرسودگی ناشی از آب و هوای سخت، جادههای ناهموار و یدککشهای سنگین محافظت میکند.

این موضوع در خصوص موتور EFD حادتر خواهد بود چرا که سطح تکنولوژی این خودرو بسیار بالاتر از موتور EF7 است. این فشردگی آنچنان زیاد است که باعث ایجاد حرارت بسیار بالا می گردد. روغن موجود در محفظه روغن زیاد است. مشکل زمانی ایجاد میشود که هوا وارد روغن شده و حبابهایی ایجاد کند که نگذارند عمل روانکاری به شکل صحیح صورت گیرد. از آنجا که او اجازهٔ بهکارگیری اختراعات ثبتشده خود را در زمانی که کارمند لینده بود را برای اهداف شخصی خودش نداشت در نتیجه کارش را در خارج از موضوع سردسازی ادامه داد. مصرف، در نتیجه قابلیت اطمینان و دوام موتور دیزل را بهبود می­بخشد.

آلترناتور در واقع قطعه ای است که انرژی مکانیکی چرخشی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و این کار توسط دو قسمت اصلی آلترناتور یعنی سیم پیچی ثابت و سیم پیچی چرخشی انجام می شود. شمع گرمکن (glow plug) یک سیم گرمکن الکتریکی است (مانند سیمهای داغی که شما در یک برشته کن میبینید) که محفظه احتراق را گرم میکند و دمای هوا را موقعی که موتور سرد کار میکند را افزایش میدهد بنابراین موتور میتواند روشن شود.همه وظایف در موتورهای جدید توسط ارتباط ECM با مجموعه از سنسورهای پیچیدهای که هر چیزی را از دور موتور تا دمای روغن و مایع خنککننده را اندازهگیری میکنند، حتی وضعیت موتور(i.e. این موتور به دستگاه سردساز مجهز بود تا بتوان آن را تا دمای بالایى رساند. نیازمند برق بدون خاموشی هستند و مجهز به دیزل ژنراتورهای پشتیبان میباشند.

آزاد می کند. البته طی چند سال اخیر در اروپا تحقیقات فراوانی بر روی این مسأله انجام شده است و در حال حاضر پیشرفتهای زیادی در زمینه انتشار گازها از سوی موتورهای دیزلی صورت گرفته است. معمولاً در چنین شرایطی موتور برای روشن شدن باید چند بار دور زدن را تجربه کند. در واقع با هر حرکت پیستون میل لنگ تنها نیم دور میزند. با توجه به اهمیت سیستم روغن کاری در کارکرد بهینه دیزل ژنراتور، شناسایی معایب و رفع عیب هر یک از اجزای سیستم روغنکاری اولویت ویژه پیدا میکند. کارکرد موتور دیزل به این صورت است که هوای وارد شده به سیلندر توسط پیستون در سرسیلندر شدیداً تحت فشار قرار گرفته و متراکم میشود. دوده نشانه آن است که موتور بیش از اندازه هوای مورد نیاز در سیلندر دارد، این می تواند به انواع دلایل باشد. از مهم ترین دلایل مصرف و ویژگی های روغن توربو شارژ می توان به عدم رسوب پذیری در آن ها اشاره نمود زیرا فیلتر ورودی توربو شارژر نیز ممکن است تحت تاثییر رسوبت نامطلوب قرار گیرد که با جمع شدن رسوبات درون شلنگ ها مانع از رسیدن روغن به درون توربو شارژر ها می گردد و به نوعی سرعت حرکت روغن توربو دیزل را هم کاهش می دهد.

عملکرد روان این موتور دیزلی مقاوم و کاملاً متعادل منجر به حداقل سطح لرزش و صدا و همچنین میزان انتشار کنترل شده می شود. همچنین دارای گشتاور بیشتری نیز هستند و از این رو کارکرد نرمی نیز دارند. دود سیاه از اگزوز خارج میشود: اگر در هنگام کارکرد موتور ضربه شدید بود و دود سیاه نیز از اگزوز خارج میشد، نشانه تنظیم نبودن زمان پاشش سوخت است. از طرفی کارکرد خشن، سر و صدا و ارتعاشات در خودروهای دیزلی بیشتر از خودروهای بنزینی است. نهایتاً اگر نتوانستید بفهمید که مشکل موتور دیزلی شما از کجاست، میتوانید از متخصصین و تعمیرکاران حرفهای خودرو در این زمینه کمک بگیرید.