10 تا از شیک ترین دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال را اینجا ببینید!

در طبقه بالای ویلای دوبلکس اتاق خواب های مستر و معمولی، اتاق بازی، سروریس بهداشتی خصوصی، تی وی روم خصوصی و بالکن هاو لاندری قرار دارند این بخش از ساختمان ویلا برای استفاده ساکنین است همچنین می توانید با طراحی شاه نشین در روف گاردن ویلا، فضایی برای باربیکیو و مبلمانی برای نشستن در فضای سبز در نظر گرفت در قسمت روف گاردن هم طراحی محوطه همگون با لنداسکیپ محوطه حیاط ویلا می توانید در نظر بگیرید همچنین در صورت داشتن بالکن های بزرگ می توان با طراحی تراس گاردن فضای سبز و طبیعت را به بخش خصوصی ویلا وارد کرد. طراحی ویلایی لوکس که نه تنها یادآور معماری یونان و روم باستان استاما همچنین دارای ویژگی های مهم معماری خوب است – دوام، کاربرد و زیبایی.فضای داخلی آن دارای همان اصل هماهنگی، تقارن و تناسب است که نشانه ای از ظرافت جاودانه، کیفیت استثنایی و بهترین طراحی خانه لوکس است.

در طراحی ویلا به موقعیت پنجرهها در نظر داشته باشید که چه میزان نور طبیعی وارد ساختمان میشود و ابعاد و اندازه پنجرهها چقدر است. شما با این کار هم میتوانید نور کافی را در طول روز تأمین کنید و همچنین یک زیبایی چشمگیر و چشمنواز از محیط خارجی ویلای خود داشته باشید. چگونه یک ویلای بی نظیر و زیبا داشته باشیم؟ وقتی واژه طراحی ویلا به ذهن افراد خطور می کند، بی شک تصویری از خانه ای رویایی، بدور از شلوغی و با کیفیت و امکانات ویژه و طراحی منحصر به فرد شکل می گیرد. بعضی از سازه های آهکی سفید و بتنی، از پشت نورپردازی شده و فضای بی نظیری برای استراحت های عصرگاهی به وجود آورده اند. نورپردازی در سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا به جلوه بخشیدن طرح و دکوراسیون داخلی ویلا کمک می کند .

ویلا تریبلکس به ویلایی گفته میشود که در سه طبقه طراحی شده و طبقات توسط یک پله میانه یا کناره ساختمان با هم ارتباط میگیرند. همچنین طراحی ویلا دوبلکس در این حالت باعث قرار گیری طبقات مسکونی در ارتفاع بیشتر میشود که این موضوع در ساختمان های ویلایی معمولا باعث ایجاد دید بصری مناسب به منظره اطراف میشود. می باشد هر شخصی که وارد ویلا شود ابتدا وارد این فضا خواهد شد و می توانید در پذیرایی میزبان افراد مختلف باشید که با توجه به اینکه فلسفه وجودی ویلا برای داشتن آرامش و پذیرایی از دوستان و میهمانان است همیشه در طراحی پلان معماری ویلا فضاهای داخلی ویلا به مراتب بزرگتر و باز تر از طراحی پلان ساختمان مسکونی در نظر گرفته می شود و به همین دلیل برای پذیرایی از افراد مشکل کمبود فضا نخواهیم داشت. در زمان طراحی ویلا برای این که بتوانید بهترین نتیجه را داشته باشید لازم است کار خود را با یک طراح حرفه ای آغاز کنید. وبسایت چیدانه – صدف حقیقت: مشغلههای روزمره و زندگی در شهر گاهی افراد را به اندازهای از خود دور میکند که به دنبال فرصتی برای آرامش، استراحت و رهایی از دغدغههای ذهنی خود میگردند. در ادامه می خواهیم به معرفی انواع ویلا ها پرداخته و نکات مهم برای طراحی بهتر را برای شما بیان کنیم پس با ما همراه باشید.

از این به بعد وقت لذت بردن از ویلای ساخته شده میباشد. طراحی اتاق خواب یکی از کارهای تخصصی میباشد طراحی داخلی که در همان اول کار همه چیز آن مشخص میشود. یکی دیگر از جذابیتها در این اتاق خوایها نور طبیعی و منظره زیبای طبیعتی است که از پشت پردههای حریری نیز به خوبی دیده میشوند. ما در گروه معماری آد برای طراحی تراس ویلا استراتژی های خاصی در نظر داریم که پایه ای ترین آن طراحی تراس به شکلی است که بیشترین دید و ویو را به سمت مناظر اطراف داشته باشد و در عین حال تابش نور خورشید کمترین مزاحمت را ایجاد نماید ولی به نورگیری ویلا آسیب نزند. سایت این ویلای ۳ طبقه بر روی شیب تندی قرار دارد که به طراح اجازه ساخت ویلایی متفاوت را داده است. تصور کنید در اوقات فراغت خود در کنار خانواده و عزیزان می توانید در کنار باربیکیو نصب شده در فضای باز ویلای خود به تفریح بپردازید و نهایت لذت را ببرید . کاربری ویلاها فقط برای سکونت نیست و بیشتر برای گذراندن اوقات فراغت و داشتن آرامش از آنها استفاده می شود. از آنجا که ویلاها معمولا برای گذراندن اوقات فراغت خانواده ها در نظر گرفته می شوند لازم است با توجه به نیاز افراد فضاهای لازم برای اتاق بازی و فضاهای تفریحی و امکانات ورزشی و استخر و غیره در نظر گرفته شود.

محوطه سازی ویلا نیز جز فضای عمومی آن قلمداد می گردد که شامل راه سواره و پیاده، مسیر عبور پیاده در محوطه ویلا، فضا سازی های سبز، محل نشیمن و آلاچیق و آبنما و استخر روباز می طراحی داخلی ویلا باشد. با پایان یافتن تمامیمراحل ساخت ویلا، زمان انعقاد قرارداد با نیروهای خدمات نگهداری فضای سبز، آبنما و استخر میباشد. در این فضا میتوانید کابینت چوبی را مشاهده کنید که قرار است وسایل ضروری دیگری را در طبقه دوم نگهداری کند. ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. معمولاً انتخاب سبک ویلا تا حدود زیادی سلیقه ای ست و هر فرد میتواند با توجه به روحیات و سلیقه خود سبک مناسب را انتخاب کند. طبقه بالا در تابستان بشدت گرم میشه (گرمای پایین به اونجا انتقال پیدا میکنه) و طبقه پایین در زمستان به حدی سرد میشه (به دلیل اینکه گرما باز هم به طبقه بالا میره!) که ناچارید هزینه های بسیار بالاتری رو برای تعادل دما تو خونه بپردازید. طراحی نمای بیرونی و حیاط خانه را هم میتوانید در تصاویر بالا ببینید. ویلای دوبلکس به ویلایی دو طبقه می گویند که یک واحد به حساب بیاید یعنی ارتباط بین طبقات از درون فضای داخلی ویلا تامین شده باشد چرا که ما ویلاهای دو یا چند طبقه بسیاری داریم که با پلکانی که از محوطه ویلا تعبیه شده ورودی آنها مجزاست و هر طبقه واحد مخصوص به خود محسوب میشود و یا ویلای فلت که به آن ویلای یک طبقه نیز گفته میشود اما در طراحی ویلای دوبلکس این ارتباط از طریق پلکان یا آسانسور از داخل پلان ویلا به طبقه بالا ایجاد شده و ساختمان ویلا را به دو بخش خصوص و عمومی تقسیم بندی می کند البته بعضا به این سبک از ویلا که دارای سه طبقه باشد ویلای تریبلکس هم گفته می شود که مورد بحث ما در این مطلب نیست در ادامه جزئیات و مشخصات هر یک از این بخش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

ترکیب و قرار گیری رنگ ها در کنار هم باید به گونه ای باشد که تعادل بصری به وجود بیاورد، ممکن است برخی افراد به درستی با رنگ ها و تاثیر فراوان آن ها در خانه اطلاع نداشته باشند، پس توصیه می شود این انتخاب رنگ را به عهده طراح بگذارید، زیرا ممکن است رنگی که شما برای منزل خود در نظر دارید به دلیل وجود فضای کم و کوچک ویلا اصلا مناسب نباشد و با مشکل مواجه شود. در مورد طراحی نما باید توجه داشته باشید که نوع متریال و سبک نما را با توجه به اقلیم منطقه انتخاب کنید. چون در سازه های بزرگ به راحتی می توان فضاهای مورد نظر را بدون هیچ کم و کاستی طراحی کرده و اجرا نمود. امید است در این مقاله مطالب مفیدی خدمت شما ارائه کرده باشیم. ما در این متن به شما کمک خواهیم کرد تا کار دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و از نتیجه کار نیز بسیار راضی باشید. انواع ویلا ها را می توان به ویلا فلت ، ویلا نیم پیلوت ، ویلا دوبلکس ، ویلا نیم دوبلکس و ویلا تریبلکس تفکیک کرد.

طبقه همکف در ویلای دوبلکس فضای عمومی محسوب می گردد این فضا شامل آشپزخانه اصلی،نشیمن و غذاخوری وپذیرایی، تی وی روم اصلی. ویلای تریبلکس به دلیل ایجاد ارتفاع بیشترمیتوانند دید بیشتر و بهتری از طبیعت و محیط اطراف را به مخاطب بدهد و برای مناطق سرسبز و خوش آب و هوایی مثل شمال کشور انتخاب خوبی است. ویلاهای لوکس شمال از نظر موقعیت مکانی در گرانقیمتترین مناطق شهرهای شمال قرار گرفتهاند و در برخی از موارد در بندر یا ساحل خصوصی ساخته میشوند. اما دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال نیز بسیار حائز اهمیت است و قبل از خرید هر ویلایی گزینه های وجود دارد که ما علاقه داریم در ویلای خود داشته باشیم. پانل های چوبی نیز می تواند متریال دیگری برای پوشش و تزیین دیوارها باشد که البته گران قیمت نیز می باشد.

طراحی ویلای دوبلکس یکی از متداول ترین و استاندارد ترین و پرطرفدارترین گونه های طراحی و ساخت ویلا در دنیاست علت آن نیز برطرف ساختن کامل دغدغه های یک خانواده از داشتن یک ویلا است شما با داشتن یک ویلا دوبلکس که بسته به جمعیت خانواده و میهمانان شما متراژ آن تعیین میشود هیچ مشکلی برای داشتن آرامش و استراحت کردن و دور شدن از فضای شهری و میزبانی از میهمانان خود نخواهید داشت صرف نظر از سبک ویلا اصول طراحی ویلای دوبلکس در هر دو شیوه بر یک منوال است و سبک معماری بیشتر به طراحی نمای ویلا و طراحی داخلی ویلا مربوط است بنابراین شما می توانید با داشتن پلان مدنظر خود، طراحی ویلای دوبلکس مدرن و یا کلاسیک داشته باشید. به همین خاطر است که هزینه طراحی و ساخت این خانه ها در مقایسه با خانه های ویلایی یا آپارتمان ها بیش تر است. مشاوره ; گروه ما جهت طراحی و ساخت آماده مشاوره به شما عزیزان در خصوص نوع ویلا ، سبک طراحی ، امکان سنجی ها و سایر مسائل فنی و هنری میباشد. جانمایی فضاها در پلان ویلای مدرن دارای اولویت بندی است و نسبت به نوع کاربری آن فضا و متراژ مورد نیاز در محل خود قرار میگیرند.

از آنجا که ویلا ها معمولاً در محیط های بیرون شهر و دور از فضای شهر ساخته میشوند یکی از انتخابها برای سبک طراحی ویلا ، استفاده از سبک سنتی است. از دیگر نکاتی که در طراحی این ویلای دوبلکس شاهدش هستیم، عدم اجرای راه پله در بخش داخلی ویلاست، طراح برای ایجاد فضای بیشتر، دست به ساخت پله در کنار ساختمان ویلا زده، این کار باعث میشه ساختمان ویلا سبک وزن باشه و فضای بیشتری به نور طبیعی داده بشه ضمن این که قسمت مفید ساختمان افزایش پیدا میکنه. امروزه به دلیل افزایش قیمت زمین و محدود شدن متراژ زمین های در دسترس، ویلاهای یک طبقه مقرون به صرفه نیستند و از طرفی در زمین های محدود، امکان طراحی و برآورد کردن نیازهای کارفرما در یک سطح وجود ندارد. طراح با استفاده از سطوح قائم و افقی و همچنین پر و خالی کردن آنها به فرم مورد نظر خود می رسد.

البته باید در این مورد دقت شود که استفاده از مصالح مرغوب اهمیت بالایی دارد چرا که اغلب ویلاها با توجه به اینکه در نزدیکی دریاها ساخته می شوند دارای هوای مرطوب و شرجی هستند و در صورت استفاده از مصالح با کیفیت پایین موجب کاهش طول عمر مفید طراحی می گردد. همانطور که مشاهده میکنید در طراحی داخلی آشپزخانه اپن و کوچک این خانه از کابینت چوبی استفاده شده است. ما در این مقاله به نکات مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی ویلا اشاره کردیم. دیزاین داخلی این خانه که سبک خاص معماری آن و اتاقهای چرخانش در جهان معماری مطرح شد، نیز به سبک مینیمال یعنی نهایت مدرن بودن و سادگی انجام شده است. طراحی ویلا مدرن نیز طرفداران خاص خود را دارد و با وجودی که از قدمت زیادی برخوردار نیست؛ اما امروزه در طراحی ویلا از این سبک، فراوان استفاده می شود.