موتور دیزل چیست انواع موتور دیزلی و طرز کار موتور دیزل | centraldiesel

ژنراتور یک محصول انقلابی است که برق آماده باش پاک و قابل استانداردی را در اختیار میلیون ها شرکت ، موسسه های تجاری کوچک ، و خانه‌ها قرار می‌دهد. کاهش هزینه برق پشتیبان و آسان نمودن نصب ژنراتورها در این دوره در حال رواج است. موتورهای دیزلی شمع ندارند، چراکه مرحله انفجار آن‌ها با تراکم بالای هوا و افزایش دمای آن اتفاق می‌افتد. موتورهای دیزلی باید از جنسی ساخته شوند تا در برابر فشرده ‌سازی زیاد گازها مقاومت کنند، بنابراین هزینه ساخت آن‌ها معمولا بیشتر است. این کمپانی که از سال 1970 تامین موتورهای کاترپیلار را برعهده داشت توسط کاترپیلار آمریکا خریداری شد. پرکینز به عنوان یکی از زیر مجموعه های کاترپیلار همچنان با برند خود به تولید و عرضه موتورهای دیزل در بازار اقدام می‌کند.

  • اصول مجموعه ی کرخه ترابر بر مبنای رضایت مشتری و صداقت بنا شده است.
  • یکی از مزایای هیجان انگیز دیزل نسبت به بنزین، امکان حذف کامل مصرف بنزین است.
  • شاخص مهمی که برای موتورهای دیزل با کاربرد دریایی مورد توجه قرار می‌گیرد، نحوه بهره برداری این موتورهـا اسـت کـه معمـولاً در یـک دور معین، بر حسب bhp و یا کیلو وات بر هر سیلندر، بیان می‌شود.

با این حال، راهمجله خبری دیزل مرکزیهایی برای کم کردن صدای این گونه از موتورها در نظر گرفته شده است، مثلاً برای کاهش صدای ناهنجار، این موتورها را درونِ یک باکس عایق صدا یا در یک اتاقک جداگانه قرار می‌دهند. تقسیم بندی که صاحبان کشتی بـه دنبـال آن هسـتند، بیشترین قدرت خروجی تضمین شده توسط سازنده می‌باشد که طی آن موتور می‌تواند در طول یک روز کاری بطور پیوسته به فعالیت خود ادامه دهد. بنابراین در کورس برگشت پیستون به پائین ابتدا دریچه‌های هوا و سپس دریچه‌های خروج دود باز می‌شوند به طور یکه یک فرصت مناسب برای ورود هوا و خروج دود وجود دارد.

http://digitalmags.ir

به عنوان یک قاعده کلی در میان شرکتهای تولید کننده موتور، طبقه‌بندی موتورهای تولیدی و مقایسه جایگاه آنها با سایر شرکتهای فعـال بـه عنـوان یک ضرورت شناخته می‌شود. شرکت های مختلف و برندهای معتبر و اقتصادی ایرانی و خارجی اقدام به تولید و فروش موتور تک دیزلی کرده اند. در نتیجه نیازی نیست برای انجام امور نسبت به خرید موتور تک با توانی بیش از حد نیاز اقدام نمایید. در نتیجه تنوع چه در توان و چه در برند و قیمت را می توان یکی دیگر از مزایای خوب موتور تک دیزل به شمار آورد. یا بر حسب تعداد سیلندر یا شکل قرارگیری سیلندرها که بر این اساس به فقط یک نوع Vشکل است. یک واشر سرسیلندر بین بلوک موتور و سرسیلندر موتورهای دیزلی قرار دارد.

تقسیم‌بندی سنگین و نیمه سنگین

سیستم روغن کاری موتور، برای کاهش اصطکاک و سایش هایی است که در موتور به وجود می آید. گرما و حرارت موتور را کاهش میدهد، مواد اضافی را از موتور خارج می کند و رینگ و سیلندرهای پیستون را از یکدیگر جداسازی میکند. موتور دیزل 2 زمانه که استفاده از آن منسوخ شده بیشتر در موتور های زمان جنگ جهانی دوم استفاده می شد که در یک سیکل عادی تولید قدرت , 2 سیکل را انجام می دهد . درست است که کارتر روغن شاید به عنوان ظرفی برای روغن موتور استفاده شود، اما این جزء نیز نمی تواند بی دقت ساخته شود. به طور کلی این قطعات از ورق های فلزی نازک هستند، اما در برخی از خودروها با مواد فلزی ضخیم ساخته می شوند. برای این که بتوانیم صدای موتور را کاهش دهیم، از صدا خفه کن استفاده می شود.

نحوه عملکرد موتور برق دیزلی

به واسطه این قدرت بالا، می توان امور مختلف و تخصصی را به خوبی انجام داد و از دستگاه های پرقدرت نظیر دیزل ژنراتور، کاترها، موتور پمپ ها، بتونیر و … استفاده نمود. یکی از موارد استفاده بسیار ویژه موتور تک دیزلی کار در صنعت ساخت و ساز است. استفاده به عنوان تأمین کننده انرژی کاتر آسفالت بر، کاتر بتن بر، بتونیر، کمکپتور صفحه ای، ماله پروانه و همچنین تجهیزات مربوط به حمل و نقل و راهسازی از جمله مهمترین کاربرد موتور تک دیزلی به شمار می رود.

شاخصه انواع موتورهای دریایی