خانه هوشمند چیست؟ خانه هوشمند چه کارهایی می تواند بکند؟ دنیای هوشمند اویو

بنابراین اگر با مجموعه ای از محصولات و تجهیزات هوشمند سازی خانه روبرو شدید تصور نکنید که به همه آن ها نیاز دارید. این موضوع را باید به عهده متخصصین و کارشناسان هوشمند سازی خانه بسپارید. با این حال در خرید تجهیزات خانه هوشمند باید برخی از تجهیزات اساسی و مهم را لحاظ کرد. اغلب تجهیزات در خانه هوشمند دارای سنسورهای هوشمند هستند و قابلیت برنامه ریزی دارند. مهندسین و متخصصین حرفه ای در امر هوشمند سازی خانه اقدام به برنامه نویسی های پیشرفته و حرفه ای روی سیستم های خانه هوشمند می نمایند و بدین طریق آن ها را آموزش می دهند. بنابراین تجهیزات طبق برنامه نوشته شده بدون ذره ای کم و کاست عمل خواهند کرد.

در صورتی که کوچکترین تغییر در وضعیت خانه رخ دهد شما سریعا مطلع خواهید شد. از دیگر خدمات مهمی که خانه هوشمند ارائه می دهد بالا بردن سطح بهره وری انرژی است. مطمئنا استفاده از تجهیزات هوشمند مانند پرده های برقی، سیستم روشنایی هوشمند، سیستم آبیاری هوشمند گیاهان و ترموستات هوشمند می تواند منجر به کاهش هزینه های انرژی شود. سنسورهای هوشمند امنیتی در صورت وجود هر گونه علائم خطر سریعا پیغامی به شما ارسال می کنند و حتی در مواقع لزوم با آتش نشانی و مراکز پلیس تماس می گیرند. مواردی مانند نوع و تعداد تجهیزات هوشمند سازی، نوع محصولات، سطح پیشرفته بودن محصولات، برند محصولات انتخابی، نوع پروتکل های پیاده سازی شده و سطح تخصص نیروی کار و مکان پروژه می تواند هزینه هوشمند سازی خانه را تحت تاثیر قرار دهد.

بهره وری انرژی چیزی ست که این روزها اغلب مردم کرده زمین را دغدغه مند نموده. حقیقت این است که مهندسن ما در مجموعه تخصصی ام اچ کنترل نیز این دغدغه اساسی را در دستور کار خود قرار داده اند و تمام طراحی ها در هوشمند سازی منزل را بر مبنی بهره وری انرژی قرار داده اند. به عنوان مثال تنظیم شدن سیستم سرمایش و گرمایش با درجه هوای منزل و یا باز و بسته شدن پنجره ها با توجه به میزان حرارت داخلی از طریق وایفای چیزی ست که به بهینه سازی انرژی و کاهش هزینه های انرژی کمک شایانی می کند. نصب برخی از انواع سیستم هوشمند نیاز به تغییر در سیم کشی ساختمان و یا عوض کردن قوطی کلیدها دارد که کاری سخت و هزینه بر است. علاوه بر این نصب و راه اندازی برخی از انواع سیستم خانه هوشمند نیاز به دانش فنی دارد.

هوشمندسازی ساختمان با خانه هوشمند ایده پردازان BMS & Smart Home

برخی از افراد با فناوری مشکل دارند یا با اولین مشکل در برقراری ارتباط با آن از آن دست می کشند. سازندگان خانه های هوشمند تولید کنندگان بر روی کاهش پیچیدگی و بهبود تجربه کاربری کار می کنند تا آن را برای کاربران در هر نوع سطح فنی لذت بخش و سودمند کنند. مزیت های کارخانه هوشمند عبارت است از مدیریت ماشین آلات وتصمیم گیری بهتر کنترل کیفی دقیق تر افزایش سرعت و… در این مرحله از کار تجهیزات در ساختمان نصب شده و برنامه نویسی و راه اندازی می گردند. سناریوهای مختلف مورد درخواست شما در این مرحله روی سیستم برنامه ریزی و تعریف می شوند. با مشاوره ها و صحبت های انجام شده در این مرحله سیستم هوشمندسازی که مناسب با شرایط مالی و نیز محدودیت های پروژه باشد انتخاب می شود.

  • یکی از مزیت‏های مهم این سیستم مصرف بهینه است، چراکه فرد بر تک ‏تک قطعات مصرف‏ کننده کنترل دارد.
  • کسانی که در شهر دیگر ویلا یا خانه ای دارند که برای مدت طولانی از سال در آن حضور ندارند، اصلی ترین طرفداران این بخش از خانه هوشمند هستند.
  • این تجهیزات مهم‌ترین کلید پیاده‌سازی یک خانه هوشمند به شمار ‌می‌روند چرا که بر اساس قابلیت‌های این تجهیزات در درجه اول هوشمندی خانه تعیین شده و سپس قابلیت‌های مختلفی در اختیار اپراتور و ساکنین خانه قرار می‌گیرد.
  • تمام این قابلیت ها به اضافه قابلیت های فراوان دیگر به راحتی در خانه هوشمند قابل دسترس است.
  • سیستم صوتی بخش مهمی از مولتی مدیای خانه‌های هوشمند به شمار می‌رود که تحت کنترل همه جانبه اپراتور فعالیت می‌کند.

خانه هوشمند چیست؟ خانه هوشمند چه کارهایی می تواند بکند؟ دنیای هوشمند اویو

در هوشمند سازی منزل تمامی سیستم ها تحت سیستم کنترل مرکزی عمل می کنند که به قلب تپنده خانه هوشمند معروف است. برای ایجاد ارتباط می توان از پروتکل های ارتباطی وایفای، LAN، بلوتوث و پروتکل Z-Wave استفاده کرد تا ارتباط بین دستگاه ها برقرار گردد. نصب سیستم تکنولوژی خانه هوشمند راحتی افراد ساکن در خانه را فراهم می‌کند.

تجهیزات خانه هوشمند و ساختمان هوشمند: 10. لوازم خانگی هوشمند

با تکنولوژی آشتی کنید و به خانه دعوتش کنید تا با استفاده از آن، هرآنچه که در منزلتان اتفاق می افتد را ببینید و کنترل نمایید. وقتی از خانه هوشمند حرف می زنیم منظورمان ابزار یا ربات های کاملا جدید و فوق پیشرفته نیست.(البته اگر شما بخواهید اینطور هم می شود). به این طریق که داده های مصرف مشتری بین لوازم منزل به اشتراک گذاشته شده و کارها به دلخواه مشتری بصورت خودکار درمی آیند. سلام هر سنسور برد مخصوص به خودش را دارد و با توجه به فضای مورد نیاز باید از تعداد کافی سنسور استفاده شود که حساسیت کافی داشته باشند. اینترنت اشیاء که به اختصار به آن IOT نیز گفته می‌شود اینترنت اشیاء یعنی اتصال دستگاه های مختل…

در مورد پروتکل های بی سیم نیز افزایش متراژ عملی مهم در افزایش هزینه می باشد چرا که نیاز به قدرت بیشتری در وایفای جهت یکپارچه سازی سیستم ها و ارتباط آن ها از راه دور به هم وجود خواهد داشت. به عنوان مثال در نوع اول که هوشمند سازی مبتنی بر سیم کشی می باشد با وسعت گرفتن خانه متراژ کابل ها افزایش پیدا می کند که در هزینه هوشمند سازی منزل موثر است. در نوع دوم نیز الزامات خاص اجرای خانه هوشمند تحت بستر اینترنت اشیا می تواند هزینه های پروژه را خانه هوشمند تغییر دهد.